درباره ما

به نام او که از شدت حضور ناپیداست


در ابتدا تو بودی .....
جمع کوچک و دوستانه ما اولین بار در سال 1384به همت جناب آقای دکتر مسعود شیعه مرتضی در واحد فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه شهید بهشتی پایه گذاری شد تاجمع اندک ایران اهدا با نیروهای تازه نفس به ترویج هر چه بیش تر فرهنگ اهدای عضو در سطح جامعه بپردازد. این جمع با پیوستن سرکار خانم علویه مهدیه قاسمی به جمع واحد فرآهم آوری اعضای پیوندی به عنوان سرپرست کارت های اهدا عضو و مسئول طرح سفیران شکلی تازه از فعالیت را آغاز کرد .

و این شروعی بود برای گرد هم آمدن گروهی که عاشقانه برای بقای نفس های خسته تلاش میکنند. بر این باوریم که یکایک مردم این خاک پاک را با فرهنگ اهدای عضو آشنا سازیم تا هر ایرانی سفیری باشد برای بشارت زندگی .تا روزی نباشد که پیکر فرد مرگ مغزی شده ایی را به خاک بسپارند در حالی که اعضایش شروعی برای حیات دیگری نباشد ...

ما دست همت بر زانو نهادیم تا به یاری آنکه نفس میبخشد همه ی مردم را در این راه همراه خود کنیم .اکنون واحد فرآهم آوری اعضای پیوندی بالغ بر 400 سفیر از استان های مختلف کشور دارد . همیشه پذیرای عزیزانی هستیم که می خواهند شیوه دیگری از عشق به انسان هارا تجربه کنند. ما همواره معتقدیم در راهی که انتهایش نا معلوم است پیاده یا سواره بودن مهم نیست مهم آن است که همراهانی باشند تا آن وقت آرزوی پیاده بودن را داشت .

هر لحظه و هر جایی که باشید با هر سن و تخصصی می توانید به ما به پیوندید ما تشنه ی ایده های نو برای ترویج این فرهنگ والا هستیم .

اکنون حوزه ی یاری ما به واحد فرآهم آوری اعضای پیوندی بیمارستان مسیح دانشوری به موارد زیر خلاصه میشود:

وارد کردن فرم های اهدای عضو پر شده در مراسم و یا فرم هایی که از طریق تلفن تکمیل شده اند در سایت اهدا
کمک در ویرایش اطلاعات فرم ها در سایت اهدا
حضور در واحد به منظور کمک در آماده سازی کارت ها ی اهدا ی عضو
اشاعه فرهنگ اهداء عضو در رسانه های گروهی
هماهنگی برای سخنرانی مشاوران اهدا در مجامع عمومی مدارس، دانشگاه ها و شرکتها
همکاری در نمایشگاهها و جشن ها و حضور در غرفه برای آشنا سازی مردم
تهیه برنامه های تلویزیونی (ساخت تیزر )
فرهنگ سازی اهدا عضو (پخش بروشورهای آموزشی) جهت آشنایی مردم با این کار
تهیه برشورهای آموزشی در رابطه با اهدا ی عضو (تهیه مطالب ، گرافیک ،تایپ و چاپ وتکثیر)
و.....

غرفه هایی که سفیران زندگی در آن حضور فعال دارند:

• بازارچه جشن نفس
• در جشن رمضان ( 30 شب ماه مبارک رمضان) که هر ساله توسط کمیته امداد امام خمینی (ره) برگزار می گردد.
• نمایشگاه های دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
• جشن خانه سینما
• پارک ها
• نمایشگاه کتاب هر سال
• بهشت زهرا
• اردوهای مناطق جنگی جنوب


ما نیستیم از آن مرغابیانی که اگر نوک بالشان آلوده شد دست از پرواز می کشند ما از آن قو های سپیدی هستیم که حتی پس از غوطه ور شدن در مرداب مشکلات باز تا بلند ترین نقطه ی اوج پرواز خواهند کرد.

.......در انتها تو ماندی
/ 1 نظر / 13 بازدید
آریانا دختر آرزوها

آريانا دختر آرزوها من آريانام وبلاگم درباره دل نوشته هام وخاطرات ترش وشيرينمه همين طور نظرم راجع به يه مطلب خاص وشعرها وداستاهاي معروف وحاصل قلم خودم وعکسهايي که گاهي اوقات از روي سرگرمي از همه جا مي گيرم نشاني وبلاگم هم اينه: asheghtarinam1369.persianblog.ir به وبلاگم سر بزن ونظرت را بگو. اگه مايل به تبادل لينک هم باشي من را بااسم"آريانادخترآرزوها"لينک کن وبگو من با چي لينکت کنم! يه وبلاگ ديگه هم هست به اسم "آسموني ترين ها" که جديده وراجع به معارف الهي وقرآن واهل بيت! نشوني اون: asemanitarinha1369.persianblog.ir خوشحال مي شم براي بهبود اين وبلاگ هم کمکم کني ونظرت را بگي!