آمار اهدای عضو در ایران قابل قبول نیست

دکتر کتایون نجفی زاده افزود: با وجود این که کشورهای همسایه ایران مانند عربستان، فتوای اهدای عضو را 20 سال جلوتر از ایران داده اند، اما با این حال اهدای عضو در ایران با روند تندتری در حال رشد است. وی با اشاره به شناسایی موارد مرگ مغزی از سوی واحد فراهم آوری اعضای دانشگاه شهید بهشتی، اظهار کرد: پس از شناسایی این موارد، نمایندگان واحد با خانواده ها صحبت کرده و معاینه های لازم را انجام می دهند و در صورت موافقت خانواده، بیمار را به بیمارستان
مسیح دانشوری منتقل می کنند.
به گفته وی، ویزیت بیمار مرگ مغزی از سوی متخصص مغز و اعصاب، جراح اعصاب، متخصص داخلی و بیهوشی که از سوی وزیر بهداشت مشخص شده اند، صورت می گیرد و در صورت تایید، دو نوار مغزی صاف که به فاصله دست کم 6 ساعت گرفته شده است، با تایید متخصص پزشکی قانونی رضایت نهایی اهدا گرفته می شود.
دکتر نجفی زاده با اشاره به برگزاری جشن نفس همزمان با تولد حضرت فاطمه(س) در روز ششم خرداد گفت: در این جشن گیرندگان اعضا و اهداکننده ها در کنار هم بدون این که یکدیگر را بشناسند، حاضر می شوند و هدف از برگزاری آن، تقدیر ویژه از مادرانی است که حاضر به اهدای عضو فرزندان خود شده اند.

منبع خبر

/ 1 نظر / 41 بازدید
مونا شجاعی میا

سلام. خوب هستین؟ منم کاربر سایت سفیران هستم. خیلی ناراحت شدم که دیدم که آمار نظراتتون انقدر پائینه. چرا این فرهنگ جا نمی افته آخه؟